Wykładziny - O nas

Witamy na stronie firmy EWMED. Od ponad dwudziestu lat zajmujemy się dystrybucją i montażem wykładzin obiektowych. Oferujemy Państwu wysokiej jakości wykładziny pcv homogeniczne, heterogeniczne, wykładziny kauczukowe, dywanowe oraz płytki dywanowe i panele winylowe. W naszej ofercie znajdują się wykładziny wielu renomowanych fabryk i marek takich jak SHAW Contract Group, Vorwerck, Dickson, Polyflor, Bentzon, Artigo, Burmatex, Paragon, Heckmondwike, LG, Expona, ITEC. Od wielu lat jesteśmy również autoryzowanym wykonawcą dla tych produktów zapewniając fachowe doradztwo i jakość oferowanych usług. Nasza firma jest także dystrybutorem produktów z zakresu chemii budowlanej do podłóg firm UZIN i KIESEL.


Ekskluzywne, dekoracyjne płytki i panele winylowe odwzorowujące: drewno, parkiet, kamień, marmur i metal. Najbogatsza oferta na rynku. W regularnej sprzedaży dostępnych jest ponad 200 wzorów, wszystkie pokryte fabrycznie poliuretanem PU ułatwiającym utrzymanie w czystości. Zróżnicowana grubość produktów: (Expona Pu Art & Design - 3 mm, Kudos Pu - 2.5 mm, Camaro Pu i Expona Domestic - 2 mm) oraz bardzo zróżnicowana i konkurencyjna cena dostosowana do możliwości klienta.

Doskonałe referencje w Polsce
Shaw Contract Group należy do grupy Shaw Industries, Inc. i jest jest największym na świecie producentem wykładzin dywanowych. Pragnienie tworzenia wykładzin spełniających najwyższe oczekiwania Klientów doprowadziło do stworzenia kolekcji innej od wszystkich dostępnych na rynku zarówno pod względem wzornictwa, jak i rozwiązań technologicznych wyznaczających nowe szlaki w myśleniu o ekologii. Pozycję wykładzin SHAW potwierdzają liczne nagrody przyznawane na targach i wystawach oraz przez światowe pisma branżowe.
Od kwietnia 2010 roku płytki dywanowe Shaw Contract Group są już dostępne w stałej sprzedaży w Polsce. Od tego czasu wysoka jakość produktów potwierdzona została na kilkuset obiektach referencyjnych. Produkty Shaw zostały zastosowane w obiektach biurowych między innymi w miastach: Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Kraków, Katowice, Opole, Zielona Góra oraz wielu innych. Do naszych klientów należą Instytucje i Przedsiębiorstwa: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Pałac Prezydencki, Polsat, Agora, Panorama Firm, Citroen, Philips, Hewlett Packard, Amersport, Torus, Swissmed oraz wielu innych.


Wykładziny Vorwerk są regularnie badane pod kątem materiałów toksycznych oraz corocznie poddawane testom zgodnie z europejskimi wytycznymi ekologicznymi EMAS II; posiadają certyfikat jakości European Carpet Federation oraz - jako pierwsze na świecie - rekomendację TÜV, że są zalecane dla alergików.
Kolekcja Projekcja łączy w sobie nowoczesne wzornictwo z najlepszą jakością, wspaniałą harmonią kolorów oraz dbałością o środowisko i zdrowie użytkowników.
Kolekcja Inspiracja - jest spełnieniem marzeń wszystkich, ceniących sobie kreatywne, indywidualne i niepowtarzalne wnętrza z charakterem.
Kolekcja Dialog Art Collection to wizualna podróż przez ponad sto lat historii sztuki uwieczniona na wykładzinie dywanowej.
Kolekcja Fascynacja jest od wielu lat wielkim sukcesem Vorwerka i przynosi firmie potężne zyski. Wysokowartościowe materiały, świeże designy i pełne harmonii kolory – to klucz do sukcesu tej kolekcji.
Kolekcja hotelowa –wykładzina dywanowa w obiektach hotelowych musi być trwała i zachowywać luksusowy wygląd mimo ekstremalnego użytkowania


Tkanie dywanów to sztuka sięgająca czasów starożytnych, a tkany dywan stanowi obecnie unikatowy i niezwykle trwały przedmiot. Bentzon Carpets zachował tradycyjne metody tkania, mimo że współczesne wykładziny dywanowe są wytwarzane na nowoczesnych krosnach zapewniających ciągłość produkcji i dostępność wielu różnych struktur okryw.
Kolekcje:
ALFA - 100% PA Antron XL 3 mm, 785 gr/m2 szerokość: 4 m ilość kolorów: nieograniczona pokrycie teflonowe zastosowanie: ruch ekstremalny
BETA - 100% PA Antron XL, 3 mm, 785 gr/m2, szerokość: 4 m, ilość kolorów: nieograniczona, pokrycie teflonowe, zastosowanie: ruch ekstremalny

BETA DESIGN - 100% PA Antron XL, 3 mm, 785 gr/m2, szerokość: 4 m, ilość kolorów: nieograniczona, pokrycie teflonowe, zastosowanie: ruch ekstremalnyCzołowy, światowy producent winylowych wykładzin obiektowych. W ofercie oprócz wykładzin ogólnoużytkowych do szkół, szpitali i urzędów znajdują się produkty specjalistyczne: antystatyczne, antypoślizgowe, akustyczne, sportowe i ścienne. W Polsce jeden z bardziej rozpoznawalnych znaków handlowych w branży posadzek. W latach 1995 - 2014 zainstalowanych zostało w Polsce (przez autoryzowane firmy wykonawcze) ponad 2 mln m2 wykładzin Polyflor w ponad 3000 obiektach.


LG Hausys jest jedną z największych firm koreańskich. Powstała w 1947 roku i jest \"matką\" firmy LG Group.
W 1957 roku firma LG Hausys wyprodukowała pierwszą wykładzinę - Flowers. W chwili obecnej dzięki wysokiej jakości produktów, różnorodności wzornictwa, a także innowacyjności wyroby LG Hausys floors doskonale sprzedają się na całym świecie.


Nowczesne płytki dywanowe i wykładziny igłowe do obiektów intensywnie eksploatowanych.
W kolekcjach Lateral,Zip i Code dzięki sprawdzonej technologii prasowania włókien z nowym strukturalnym wzornictwem uzyskano niespotykany dotąd efekt wizualny.


Wykładziny Kauczukowe ARTIGO - Wykładziny antypoślizgowe
Jesteśmy czołowym producentem kauczkowych pokryć podłogowych w Europie, a nasza marka Artigo wywodzi się z koncernu Pirelli. Już w 1960 roku wyprodukowaliśmy pierwsze na świecie (a obecnie tak popularne) płytki kauczukowe z wytłoczonymi pastylkami. Obecnie dysponujemy najnowocześniejszą fabryką wykładzin i płytek kauczukowych w Europie ulokowaną we włoskim Cairo Montenotte. Prowadzimy aktywność handlową w pond 50 krajach na świecie w tym od 1998 roku na terenie Polski.Wysoki standard produkcji-wysoka jakość produktu

Fabryka Paragon produkuje wiodące w branży, nowoczesne i ukierunkowane na wzornictwo płytki dywanowe wytwarzane o najniższych emisjach węgla w Europie.
Nasze kolekcje oferują inwestorom, architektom i projektantom wnętrz, niemalże nieskończony wybór zestawień kolorystycznych, faktur i wzorów odpowiednich do każdego zastosowania obiektowego.
Stale inwestujemy w zaawansowaną produkcję i procesy, co zapewnia najwyższy standard produkcji
Fabryka Paragon posiada w swojej ofercie:
- Płytki dywanowe z ocena \"A\" BRE
- Neutralne pod względem emisji związków węgla
- Nowoczesne wzornictwo
- Najwyższy standard obsługi
Dostarczamy produkt wytworzony w Wielkiej Brytanii, który osiąga najwyższą jakość i standardy użytkowe na rynku obiektowych płytek dywanowych.
Nie tylko dostarczamy produkty przyjazne dla środowiska, ale zapewniamy również jego ochronę na całej długości łańcucha produkcyjnego.
Produkujemy szeroki i nowoczesny asortyment płytek dywanowych ukierunkowanych na wzornictwo spełniające każdą specyfikację.


Firma Heckmondwike FB zaczęła produkować wykładziny dywanowe w 1967 r. Dziś posiada ugruntowaną pozycję wiodącego specjalisty w produkcji obiektowych wykładzin dywanowych typu „fibre bonded” do zastosowań ciężkich oraz płytek dywanowych. Stoi za nami wieloletnia tradycja i doskonała jakość wykonania, dlatego też nasze produkty wytrzymują próbę czasu.

• Wytwarzanie produktów o wysokiej jakości poprzez akredytację ISO 9001
• Działanie z największą odpowiedzialnością wobec środowiska poprzez akredytację ISO 14001
• Wspieranie naszych klientów doradztwem technicznym i obsługą posprzedażową
• Tworzenie silnych relacji partnerskich w naszym łańcuchu dostaw
• Przewyższanie oczekiwań naszych odbiorców poprzez jakość naszych produktów i obsługę klienta

Heckmondwike FB wytwarza jeden z najszerszych asortymentów obiektowych produktów dywanowych typu „fibre bonded” do zastosowań ciężkich, w tym wykładzin szerokich, płytek dywanowych i wykładzin do obszarów wejściowych w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Liversedge, West Yorkshire.
W ciągu ostatnich kilku lat Heckmondwike zainwestował miliony funtów w zakład, urządzenia, obiekty magazynowe i systemy, aby sprostać zarówno obecnym jak i przyszłym wymaganiom. Wewnętrzny zakład, w którym przykleja się spody do płytek, obsługiwany przez siostrzany oddział, Paragon by Heckmondwike, zapewnia szybką obsługę i dostawy wszystkich naszych kolekcji płytek dywanowych.
Jesteśmy dumni z naszej reputacji, a stoi za nami wieloletnia tradycja i doskonała jakość wykonania, dlatego też nasze produkty sprawdzają się nawet w najbardziej wymagającym otoczeniu. Posiadamy certyfikat BS EN ISO 9001 będący niezależnym potwierdzeniem jakości naszych produktów oraz pełną akredytację Standardu Zarządzania Środowiskiem ISO 14001.


Wykładziny Itec produkowane są przez zakład należący do IVC Group, działającej na europejskim rynku wykładzin mieszkaniowych i obiektowych od 1997 roku. Dzięki zaangażowaniu w nowoczesne technologie i bieżącemu monitorowaniu potrzeb użytkowników Itec dostarcza na rynek specjalnie dedykowane kolekcje wykładzin obiektowych: akustyczne, antypoślizgowe oraz tradycyjne wykładziny PCV o ciekawym wzornictwie.
Obecnie firma sprzedaje wykładziny PCV na terenie 120 krajów na całym świecie.Tkane wykładziny winylowe łączą w sobie niezwykłą trwałość winylu z właściwościami tradycyjnej wykładziny. Wykorzystane innowacje techniczne zostały opracowane dla najbardziej wymagających przestrzeni publicznych, takich jak hotele, biura, sklepy, restauracje, poczekalnie i wszelkiego rodzaju ciągi komunikacyjne. Wykładziny Dickson są łatwe w montażu, proste w czyszczeniu dzięki wielowarstwowemu podkładowi, który jest odpowiedzialny również za bardzo wysoką klasę izolacji akustycznej ISO 140-8, czyli 17/18 [dB]. Wykładziny są dostępne w rolkach o szerokości 2 m i w płytkach 50x50cm. Istnieje również możliwość zamówienia dywanu z obszyciem.
SmartStrand -Ochrona i gwarancja,która obejmuje zabrudzenia przez psy i koty przez cały cykl życia produktu SmatrStrand to marzenie każdego nabywcy wykładziny dywanowej do sypialni,salonu lub właścicieli hoteli i pensjonatów.Wykładziny i dywany SmartStrand są wykonane z innowacyjnego włókna,które zaprojektowano z myślą o wytrzymałości na matowienie,zgniatanie oraz stanowiącego barierę dla cieczy i brudu. O odporności wykładzin SmartStrand na brud zgniatanie i matowienie niech świadczą krótkie filmy które możecie Państwo odtworzyć pod adresem
https://www.youtube.com/watch?v=UJ_z8qiELgE